вівторок, 19 грудня 2017 р.

З Днем Святого Миколая!


Хай Микола принесе у хату
Здоров'я й радості багато,
Приємні, щирі поцілунки
І ще багато подарунків!

У грудні до нас приходить найчарівніше свято – День Святого Миколая. Це свято радості, добра. Прийміть найщиріші  вітання зі святом. Нехай у вас  все буде відмінно. Нехай здоров’я ніколи не підводить вас, нехай життя дарує  вам тільки приємні миті. Щоб у цей день панували лише хороші емоції. Нехай це свято наповнить Ваш будинок щастям, теплотою і любов'ю, а Ваше життя зробить яскравим!   З Днем Святого Миколая!


 За переказами, святий Миколай народився у другій половині III століття у місті Патара у провінції Лікія (історична область в Малій Азії) у сім’ї благочестивих батьків.  До глибокої старості вони не мали дітей і в безперервній  молитві  просили  Всевишнього  дати  їм  сина, обіцяючи присвятити його служінню  Богу. Молитва  їх  була  почута:  народився  син, який при  хрещенні  отримав  ім’я  Микола.  Микола відрізнявся любов’ю і співчуттям до людей, допомагав  убогим і знедоленим, роздаючи майже всі гроші, що отримував.   За легендами, Святий Миколай, який був Єпископом візантійського міста Міра, допоміг бідному вдівцю видати свою дочку заміж. За тамтешніми звичаями, вона не змогла б поєднати життя зі своїм коханим без приданого і роботи. Тому вночі Святий Миколай пробрався до бідної хатини і закинув через вікно у кімнату, де ночувала дівчина, шматок золота. Так він поєднав серця двох закоханих, а містом прокотилася чутка, що небесний ангел допоміг  їм. Святий Миколай став приносити до будинків знедолених теплі речі, іграшки та їжу, і  завжди під покровом ночі, щоб не бути впізнаним.  За лагідність і доброту Святий  Миколай здобув величезну любов народу.   Досягнувши глибокої старості, у 345 році  він  мирно помер. Після смерті, мощі Миколая Чудотворця стали рясно виділяти цілюще миро, що ще більше прославило його.
                                              Прикмети
 Саме з цим днем пов’язано безліч прикмет, за якими можна судити про майбутню зиму і погоду в наступному році.
Якщо на Миколая день холодний і ясний – бути урожайному року.
Якщо на Миколая сніг лежить – до швидкої відлиги.
Якщо на Миколая день теплий видався – чекай суворих морозів.
Як на Миколая впаде великий іній – на гарний врожай хліба.
Як на Миколая морозяний день – на уроду хліба й городини.
Як на Миколая піде дощ, то врожай на озимину.
Який день на Миколая Зимового, такий і на Миколая Весняного.
У кожному році два Миколи: на першого Миколи не буває холодно ніколи, а на другого Миколи не буває тепла ніколи.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Онлайн -зустріч "Струни творчої душі"

#світлоісторій #тижденьчитання2024 Третій день Національного тижня дитячого читання відбувся під назвою «Струни творчої душі». Поезія варта...