вівторок, 25 квітня 2017 р.

Всесвітній день книги і авторського права




      До найвизначніших надбань людства належить книга. Завдяки їй ми отримуємо доступ до      знань, ідей, духовних і моральних цінностей, розуміння краси й творчих досягнень людини.   
   Книга – це мудрий друг, який, не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. Нерідко книжечка, прочитана нами в дитинстві, залишається в пам’яті на все життя.
  Даниною поваги до книг та авторів стало встановлення Всесвітнього дня книги та авторського права. Тож з нагоди свята до бібліотеки  завітали учні 1класу та вихованці із дитячого садочка «Струмочок"   на фольклорні посиденьки.




 Сама ідея проведення цього свята належала Міжнародній Асоціації Книговидавців, а потім була запропонована на розгляд ЮНЕСКО.
Символічно день 23 квітня був обраний завдяки традиції святкування Дня книги у Каталонії, де 23 квітня на День Юрія дарували троянду за кожну куплену книжку. А для світової літератури цей день є символічним. Цього дня року померли Сервантес, Шекспір і де ля Вега, народилися Моріс Дрюон і Володимир Набоков.

Цілком природно, що Генеральна конференція ЮНЕСКО, яка проходила в Парижі, вирішила віддати в цей день данину поваги книгам і авторам, закликаючи всіх, і особливо молодь, знаходити задоволення в читанні і поважати незамінний внесок тих, хто сприяв соціальному і культурному прогресу людства, і заснувала Всесвітній день книг і авторського права та Премію ЮНЕСКО за пропаганду ідеалів  толерантності в дитячій та юнацькій літературі. 

 Єреван — книжкова столиця 2012 року
Вибір книжкових столиць — частина зусиль ЮНЕСКО з популяризації книг і читання.

Будівля Національної бібліотеки Вірменії






Організація об’єднаних націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) обрала Єреван Всесвітньою столицею книги 2012 року. Столиця Вірменії отримала цей титул завдяки різноманітній і якісній програмі заходів, яку вона подала на розгляд відбірному комітету, повідомляє Центр Новин ООН.
Єреван став 12-м містом, яке отримало титул Всесвітньої столиці книги. Серед інших міст, які завоювали почесне звання, Буенос-Айрес (2011), Любляна (2010), Бейрут (2009), Амстердам (2008), Богота (2007). Вибір книжкових столиць частина зусиль ЮНЕСКО з популяризації книг і читання.
Нагадаємо, що брати Капранови пропонували балотуватися на книжкову столицю місту Львову.
 



 Тож з нагоди свята до бібліотеки  завітали учні 1класу та вихованці із дитячого садочка «Струмочок"   на фольклорні посиденьки..

«Знання складається з дрібних крихт щоденного досвіду»
 Д. Писарев
У Денисівській шкільній  бібліотеці  зранку гамірно і весело, звучать пісні та казки. Це на фольклорні посиденьки завітали вихованці дитячого садочка  «Струмочок» та учні 1 класу.
Фольклорні посиденьки,  зібрали прихильників казок, легенд, загадок та прислів’їв.
 З насолодою діти   відгадували загадки, , відгадували казки та їх героїв, літературну гру «Продовж казку», демонструючи свої знання, показували свою ерудицію та знання.
 

Маленькі гості  співали пісеньки,  і як справжні актори поставили казку «Колобок» на новий лад ,учні 1класу «Троє поросят».

А наостанок всі погодились з висловом: "Хто багато читає, той багато знає"
Також присутні мали змогу взяти участь у флешмобі « Читати модно, круто!» Захід пройшов у веселій та дружній атмосфері. Найвищою  подякою  для   нас  стало задоволення, посмішки та радість на вустах дітлахів. Нехай же світ дитячої книги долучить кожного до неповторної магії слова і зробить кожну дитину і світ навколо неї мудрим, чистим, добрим.
Так дошкільнята проклали свій шлях до чарівного світу усної народної творчості.

  .




Немає коментарів:

Дописати коментар

Онлайн -зустріч "Струни творчої душі"

#світлоісторій #тижденьчитання2024 Третій день Національного тижня дитячого читання відбувся під назвою «Струни творчої душі». Поезія варта...