неділя, 30 жовтня 2016 р.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек





У цьому  році  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом:
 «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».
Дитинство – це той неповторний час, коли мала людина відкриває для себе світ, коли в ній жевріє іскринка творчості, а саме життя є стихією гри, що для дитини – найсерйозніше заняття. Саме добра дитяча книга відіграє важливу роль в житті дитини.
Третій рік хвилююча мить чарівної  осені  приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято — Всеукраїнський  місячник  дитячого читання — час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, дні веселих пригод і літературних відкриттів.
  Усі  дні   дитячого читання були  наповнені зустрічами з найулюбленішими дитячими письменниками, їх новими книжками, літературними подорожами, іграми та вікторинами, різноманітними конкурсами та акціями, презентаціями — і все це супроводжувалось  приємними несподіванками.



субота, 21 травня 2016 р.

Всесвітній день вишиванки


День вишиванки — всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного.


У цей день 19 травня працівники і діти Денисівської ЗОШ  долучилися  до свята  і одягли вишиванки.Українська вишиванка ‒ це свого роду сімейний оберіг, символ, який пройшов крізь покоління, єднає рід і вшановується, як святиня. Маючи вдома таку красу, ми отримуємо енергію наших предків, пишаємось минулим та гордо дивимось у майбутнє. Такий оберіг мами створюють для своїх дітей, адже у вишиванці закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.


Всеукраїнська акція «День української вишиванки» була започаткована студенткою Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк у 2007 році.

Єднаймося!!! Бережімо історичну пам’ять!!!

середа, 27 квітня 2016 р.

Чорнобиль у пам'яті людській



26 квітня - 30 років     від   дня  аварії  на   Чорнобильській  атомній електростанції.
    

                                                                                     Птахи складають гімн весні.
Всміхаються до сонця квіти.
А пам'ять лине  в моторошні дні
Гудуть жорстокі  дзвони квітня
Чорнобиль… Тепер це слово знає весь світ. Це мука і трагедія, це подвиг і безсилля,це  пам'ять, це наш  нестерпний біль. Сама природа зробила нам  застереження: " Люди, не будьте байдужими, жорстокими, безпечними. Пам'ятайте, що доля планети, доля всього людства, наше з вами майбутнє  у наших руках".

неділя, 17 квітня 2016 р.

Тиждень дитячого читання

Щорічно у перші весняні місяці бібліотеки наповнюються приємними клопотами, які пов’язані з проведенням традиційного свята – Всеукраїнського тижня дитячого читання. Тиждень зустрічі з Книгою, розвиток читацької культури залишається доброю традицією, справжнім святом книги та читання.



вівторок, 15 березня 2016 р.

Шевченко разом з нами

«Благословен той день і час,
Коли прослалась килимами
Земля, яку сходив Тарас
Малими босими ногами…»

 В історії завжди залишаться імена, які з гордістю вимовляє людство, до яких належить й імя великого українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Весь всій могутній талант він присвятив служінню народові. І сьогодні, живучи у вільній незалежній державі, ми з гордістю згадуємо Великого Кобзаря. Бо він убрав у себе безсмертне дихання душі. Бо він такий великий і незбагненний, як життєдайний дощ, як весняний вітер, як ясне сонце, як щедра рідна земля. З минулого віку й до наших часів, а далі – у майбутнє, у нові віки.

понеділок, 29 лютого 2016 р.

вівторок, 23 лютого 2016 р.

День рідної мови






21 лютого представники всіх націй і народностей (носії 6000 мов) відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято було проголошене на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.



Зустріч з поетом- композитором Олегом Стадніком



19 лютого 2016 року у приміщенні школи пройшла зустріч з поетом, композитором, співаком з Кривачинець Волочиського району Хмельницької області - Олегом Анатолійовичем Стадніком.


День пам’яті Героїв Крут



День пам’яті Героїв Крут
З метою виховання у учнів патріотизму та гордості за героїчне минуле та сьогодення свого народу була проведена низка заходів, присвячених Дню пам’яті Героїв Крут. Це виховні години «Крути… Мужність і біль України», А у шкільній бібліотеці організована виставка «Крути – за славу і честь України"

пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

Мандрівка в країну писемності



            Мандрівка в країну писемності.
До Дня української писемності та мови в школі  було проведено ряд заходів для учнів 1-9 класів,і прослухали розповідь  бібліотекаря про це державне свято, а також переглянули мультик "Українська абетка", презентацію про виникнення писемності. Також у  бібліотеці  підготовлена книжкова виставка з цієї тематики і презентація.

Мова у житті кожної людини це не просто спосіб спілкування, а ще й здатність мислити і виражати свої думки, аналізувати події, які відбуваються в житті. Мовою ми пояснюємо всі явища – фізичні, духовні, соціальні, які відбуваються на землі і за її межами.
Корені українського слова проросли з найдавніших діалектів праслов'янських племен, рясними пагонами розвинулися в часи Давньоруської держави. Древнє слово квітами-перлами розцвітало у найдавніших пам'ятках культури Київської Русі, у полемічних творах, у красному письменстві різних часів.
З часу винайдення писемності фактично почався період документальної історії людства, тому стало можливим не тільки передавати мовну інформацію на відстані, але й закріпити її в часі.
Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі - на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінець роду українського, що сягає сивої давнини. І негоже, просто соромно бути поганими нащадками у таких великих і славних батьків.
Людині визначено Богом місце народження, країна, небо ; вона не може нічого того поміняти, як не може поміняти саму себе. А якщо щось із того призначеного їй, поміняє, то не на краще, бо чуже ніколи не буває кращим. І куди б ти не пішов - твоя Батьківщина, земля твоя, твоя мова, твій народ завжди будуть з тобою.


.

Інформаційна хвилинка  " Мова - душа нації






День гідності та свободи.
21 листопада цього року в Україні відзначається нова дата державного значення – День гідності та свободи.
У листопаді 2014-го минає рік перших протестів, які отримали назву «Євромайдан». Нагадаємо, студенти, громадські діячі вийшли на Майдан напередодні саміту у Вільнюсі, де мали б розглядати підписання асоціації з ЄС. Поштовхом до цього процесу стали заяви Уряду про призупинення підготовки до підписання угоди про Асоціацію з Європейським Союзом. А саміт у Вільнюсі завершився без підписання угоди.
Тоді все почалося з мирних протестів – студенти вийшли на вулицю, а вже у грудні все стало набагато серйозніше. Спершу силовики розігнали студентів. Це викликало не згортання акції, а навпаки – посилило спротив. Тоді на вулиці міст України вийшли всі, кого обурило побиття студентів. Майдан Незалежності в Києві перетворився у наметове містечко. А вже у січні 2014-го там пролилася перша кров. І знову українці не злякалися, не пішли в домівки. Євромайдан став ще більшим...

Київ живе своїм життям, а Майдан – своїм. Це місце стало місцем паломництва мільйонів людей, які не забули, чому вони вийшли на Майдан, і чого варта свобода. Чоловіки зі сльозами на очах приїздять з усіх куточків країни, аби провідати місце, де «впало небо» на їх побратимів. Адже так і з’явився в країні пантеон сучасних Героїв – Небесна Сотня. А потім до них доєдналися й ті, хто вже зі зброєю в руках боронив суверенітет та незалежність своєї країни в неоголошеній війні проти агресора.
Власне, що втратила Україна, а що здобула за цей рік – оцінюватимуть історики. Та у будь-якому разі, зміни (на гірше чи на краще) відбулися. Які ж висновки зробили з цього українці – особиста справа кожного



Онлайн -зустріч "Струни творчої душі"

#світлоісторій #тижденьчитання2024 Третій день Національного тижня дитячого читання відбувся під назвою «Струни творчої душі». Поезія варта...